U Kantonu Sarajevo smanjen broj nezaposlenih za tri posto

Bez autora
Nov 23 2016

U proteklom periodu u Kantonu Sarajevo najviše su zapošljavale trgovine na veliko i malo koje zapošljavaju 22.860 osoba, zatim prerađivačka industrija koja je na trećem mjestu i zapošljava 12.864 osoba. Direktor Službe za zapošljavanje Kantona Sarajevo Midhat Osmanbegović pojašnjava da je u ovom kantonu zabilježen solidan broj novozaposlenih osoba u posljednjih godinu i po dana. Prema podacima ove službe u posljednjih 15 mjeseci zaposleno je, odnosno skinuto s evidencije biroa za zapošljavanje 23.000 osoba, ali s obzirom na fluktuacije koje postoje - jedni se odjavljuju, drugi prijavljuju, u poređenju s prošlom godinom četiri posto je manje na evidenciji nezaposlenih nego što je bilo prije 16 mjeseci.

U Kantonu Sarajevo smanjen broj nezaposlenih za tri postoU proteklom periodu u Kantonu Sarajevo najviše su zapošljavale trgovine naveliko i malo koje zapošljavaju 22.860 osoba, zatim prerađivačka industrija koja je na trećem mjestu i zapošljava 12.864 osoba.

Direktor Službe za zapošljavanje Kantona Sarajevo Midhat Osmanbegović pojašnjava da je u ovom kantonu zabilježen solidan broj novozaposlenih osoba u posljednjih godinu i po dana.
 
Prema podacima ove službe u posljednjih 15 mjeseci zaposleno je, odnosno skinuto s evidencije biroa za zapošljavanje 23.000 osoba, ali s obzirom na fluktuacije koje postoje - jedni se odjavljuju, drugi prijavljuju, u poređenju s prošlom godinom četiri posto je manje na evidenciji nezaposlenih nego što je bilo prije 16 mjeseci.
 
"To je solidan rezultat s obzirom na ranije godine kakvi su rezultati bili. Putem programa službi za zapošljavanje kako kantonalne, tako i federalnog zavoda zaposleno je 2.970 osoba, što je također solidan rezultat i bolji je nego ranijih godina s tim što mi smatramo da može biti bolji i morat će biti bolji i radit ćemo na tome da ga ubrzamo da bude kvalitetniji", istaknuo je Osmanbegović.
 
Prema podacima Poreske uprave FBiH, u periodu od aprila 2015. do oktobra 2016., u Federaciji BiH zabilježen je porast od 26.2019 zaposlena. Za Sarajevski kanton to znači povećanje od tri posto.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik